We are
highly
sensitive

Archiwa: Services

Psychoterapia indywidualna

Przeciwstawna forma pracy do terapii grupowej. Bardzo często jest wprowadzeniem do terapii grupowej. Psychoterapeuta stwarza pacjentowi przestrzeń do wglądu, pacjent uzyskuje jego pełne skupienie. W pracy face to face z terapeutą pacjent jest aktywnym uczestnikiem procesu leczenia. Celem terapii indywidualnej jest identyfikacja źródła trudności, wyeliminowanie przyczyn problemów i wyznaczenie celów terapeutycznych.

Terapia dzieci i młodzieży

Dzieci podobnie jak dorośli cierpią na zaburzenia psychiczne takie jak fobie, nerwice, depresje, kryzysy emocjonalne. Najczęściej decyzje o terapii indywidualnej dziecka i nastolatka podejmują rodzice. W trakcie leczenia dziecko uzyskuję wsparcie emocjonalne, pomoc w radzeniu sobie z wewnętrznymi konfliktami i problemami dnia codziennego.

Terapia poznawczo – behawioralna

Proces terapii opiera się na współpracy między terapeutą, a pacjentem. Jest to metoda leczenia skierowana na teraźniejszość, rozwiązanie problemu oraz ograniczona w czasie. Celem sesji jest poprawa jakości życia pacjenta. Jest to najlepiej udokumentowana forma leczenia zaburzeń lękowych, afektywnych, schizofrenii, zaburzeń odżywiania, uzależnień i zaburzeń osobowości.

Psychoedukacja

Jest to edukacja w zakresie leczenia zaburzeń emocjonalnych i psychicznych. Pacjent i jego rodzina uczą się empatii, obserwacji siebie i innych ludzi. Dowiadują się na czym polega problem i jak sobie z nim radzić. Celem edukacji psychologicznej jest poszerzanie wiedzy i zwiększanie samoświadomości.

Jestem psychologiem. Podchodzę do umysłu i ciała z ciekawością, otwartością i akceptacją.

Kontakt

  • +48 513 038 226

  • klaudiabranka@outlook.com

  • ul. Starowiślna 83/6
    31-052 Kraków